Whatsapp

KABLOSUZ İLETİŞİM

Son yıllarda kablosuz ağ teknolojilerindeki gelişmeler , kabloya bağımlılığı ortadan kaldırarak ve mobil teknolojilerin gelişmesinde dinamo faktörü olarak önemli gelişmeler yarattı.

Fiber optik geniş bant iletişim altyapısı ile birlikte sunulduğunda tümleşik (veri, ses, video) kablolu/ kablosuz ağ yönetimi ve entegrasyonu önemli bir hale geldi. Kablosuz iletişimin kapsamındaki alanlar için profesyonel saha araştırma çalışmalarını, yük ve frekansa bağlı optimizasyon çalışmalarını da proje planlarının içine dahil edip verimli iletişim ağları kurarak yüksek müşteri memnuniyeti elde ediyor.

Özellikle arazi koşullarının zor olduğu, telekom altyapısının olmadığı veya yeterli kablo mesafesinin olmadığı durumlarda, binalar arasında kablosuz cihazlarla (Wireless Bridge) ve ekipmanlarla oluşturulan bağlantı şeklidir.

Aynı bölgedeki bilgisayar sistemlerinin kablosuz olarak bir ağ oluşturmasıdır. Bina içi veya kampüs alanında, mobil kullanıcılar için geliştirilmiş bir teknolojidir. “LAN to LAN” bağlantıda mesafe birkaç kilometreye kadar çıkabilir. Kablolu ağ ile kablosuz ağ birbirine entegre edilebilir. Kablolu ağlarda kullanıcıların yeri sabittir ve hareket edemezler. Kablosuz ağlarda ise kaplama alanı içinde kullanıcılar istedikleri gibi yer değiştirebilirler. Kablolu ağdaki bütün kaynaklara erişebilirler.